Zaskakujące rozstrzygnięcie w I. kolejce rozgrywek Europa League! Legia z Warszawy zwyciężyła Spartak Moskwa i przejęła pierwszą lokatę w swojej grupie!

Zaskakujące rozstrzygnięcie w I. kolejce rozgrywek Europa League! Legia z Warszawy zwyciężyła Spartak Moskwa i przejęła pierwszą lokatę w swojej grupie!

Warto sobie uświadomić, iż piłkarskie kluby z Polski bardzo rzadko zapewniają swoim fanom optymistyczne doznania w europejskich rozgrywkach. Zazwyczaj kluby z Ekstraklasy w oka mgnieniu ponoszą klęski w rozgrywkach eliminacyjnych i kończą swoją przygodę w rozgrywkach europejskich i zostaliśmy oswojeni z tym. Fani piłkarscy z naszego kraju w trwającym aktualnie sezonie mogli być jednak o wiele bardziej ucieszeni z formy klubów Ekstraklasy. Ostatecznie tylko Warszawska Legia trafiła do zmagań grupowych europejskich rozgrywek, jednak reszta ekip w okresie eliminacji radziła sobie całkiem solidnie. W dzisiejszym dniu jednakże chcemy skupić się na poczynaniach warszawskiej Legii, która podczas wieczoru w środę zaczęła batalię w fazie grupowej Ligi Europejskiej. Rywalem w spotkaniu numer jeden grupowej batalii był moskiewski Spartak, a więc naprawdę zasłużony klub wywodzący się z Rosji.

Bardzo dużo dziennikarzy przed tym spotkaniem zgodnie uważało, że warszawskiej Legii niesamowicie ciężko może być postarać się o jakiekolwiek punkty. Spartak Moskwa przed tym starciem wydawał się oponentem znacznie trudniejszym i mistrz Ekstraklasy musiał się mocno starać, by wywalczyć chociażby remis podczas tego pojedynku. Sytuacji w trakcie spotkania prezentowała się jednak zdecydowanie inaczej, co na pewno jest bardzo dobrą wiadomością dla futbolowych kibiców z Polski. Od pierwszych minut pojedynku gracze trenowani przez Czesława Michniewicza zgotowali zespołowi gospodarzy i kilka razy byli bardzo blisko ustrzelenia gola. Bez wątpienia piłkarze Spartaka Moskwa byli bardzo zdziwieni tym, w jaki sposób to spotkanie rozegrali zawodnicy Legii z Warszawy. Naprawdę przemyślana okazała się strategia mistrza polskich rozgrywek i mogliśmy w niej dostrzec koncepcję na to spotkanie. Wydawać się mogło, że mecz zostanie zakończone podziałem punktów w chwili, kiedy na tablicy wyników pojawiła się ostatnia minuta meczu. Wtedy jednak piłkarze mistrza polskiej Ekstraklasy wyprowadzili genialną kontrę, która zakończyła się trafieniem dla przyjezdnych strzelonym przez Kastratiego Lirima. Gracze Spartaka Moskwa usiłowali jeszcze zdobyć trafienie wyrównujące, jednakże brakło im czasu i to właśnie gracze mistrza polskiej Ekstraklasy mieli możliwość celebrować zwycięstwo.