Wywiad z księciem Harrym oraz Meghan Markle

Wywiad z księciem Harrym oraz Meghan Markle

Ostatnio, a więc 7 marca o godz. 20:00 odbył się wywiad prezenterki telewizyjnej Oprah z księciem Harrym i jego żoną Meghan Markle. O spotkaniu tym szybko stało się bardzo głośno i nadal jest to jeden z przodowniczych tematów pośród różnorodnych mediów. Po odstąpieniu pary z pełnienia obowiązków w ramach brytyjskiej rodziny królewskiej oraz wyprowadzce do Stanów Zjednoczonych to był pierwszy łączony wywiad księcia Harry'ego i Meghan. W trakcie rozmowy z Oprah Winfrey para wtajemniczyła nas w kwestii swych decyzji i przedstawiła własną wersję wydarzeń z życia na dworze królewskim. Podczas rozmowy pojawiły się zarzuty rasizmu, obojętności i utrwalania kłamstw pod adresem Pałacu Buckingham.

Na dodatek, według opublikowanego parę dni temu sondażu ośrodka YouGov Brytyjczycy w całym tym konflikcie w rodzinie królewskiej są raczej po stronie Elżbiety II i pozostałych członków rodziny niż Meghan i Harry'ego. Nie mniej jednak nie da się ukryć, iż poparcie jest nadzwyczajnie zróżnicowane, zależnie od wieku oraz upodobań politycznych. Brytyjskie media dostrzegają, iż jeżeli tylko Harry i Meghan zechcieliby kiedyś wrócić na łono rodziny, to tym właśnie wywiadem skreślili nieodwracalnie swoją szansę. Poza wspomnianymi wcześniej kwestiami para poruszyła również sprawę myśli samobójczych Meghan oraz tego, że książe nie zauważał wcześniej tego, że jest on uwięziony, jak sam przyznał.

Przedstawiciele kanału na platformie YouTube, zajmujący się szukaniem poszczególnych informacji Archie Manners i Josh Pieters, poprosili 4 ekspertów interpretujących w mediach sprawy królewskiej rodziny na omówienie wywiadu dwa dni przed emitowaniem. Profesjonaliści, w tym poprzedni prasowy sekretarz brytyjskiej królowej, przeanalizowali całą rozmowę, zarzucając przy tym Winfrey brak profesjonalizmu natomiast Markle stosowanie ostrego a także bezkompromisowego języka. Wywiad Winfrey z Harrym a także Meghan zaprezentowany został w wieczorem w TVN24. Co ciekawego wywiad ten obserwowało średnio mniej więcej milion odbiorców. Ta telewizyjna stacja okazała się wtedy wiceliderem rynku, osiągając tym samym przewagę nad Polsatem i TVN.

Jednakowoż mówi się, jakoby wywiad ten tylko potwierdził legendę dotyczącą Winfrey jako dziennikarki, która potrafi wyciągnąć ze swojego rozmówcy wszystko w najdrobniejszych szczegółach. Ze względu na emocjonujące informacje pary książęcej media piszą o "telewizyjnej rozmowie dekady", chociaż Oprah robiła to już wielokrotnie. Niewątpliwie należy przyznać, że temat ten będzie w ciągu tych tygodni zapewne nieprzerwanie komentowany.