W pierwszym spotkaniu eliminacyjnych zmagań do Mistrzostw Europy 2024 zespół Czech pokonuje reprezentację narodową Polski!

W pierwszym spotkaniu eliminacyjnych zmagań do Mistrzostw Europy 2024 zespół Czech pokonuje reprezentację narodową Polski!

Ubiegłe mistrzostwa świata w wykonaniu zespołu polskiego nie były zbytnio udane. Oczywiście polscy reprezentanci dali radę awansować do fazy pucharowej, ale nie każdemu podobał się styl, w jakim tego dokonali. Fani futbolu z naszego kraju zgodnie sądzili, że potrzebna jest zmiana na pozycji trenera. I między innymi dlatego prezes PZPN Cezary Kulesza zdecydował się na zakończenie współpracy z Czesławem Michniewiczem. Fernando Santos został kolejnym selekcjonerem polskiego zespołu, a jego pierwszym poważnym oponentem była czeska reprezentacja narodowa. To było pierwsze starcie w eliminacyjnych zmaganiach do Mistrzostw Europy 2024 i niesamowicie istotne było to, aby wygrać.

Przed pierwszym gwizdkiem arbitra humory w polskiej kadrze były fantastyczne, jednak weryfikacja nadeszła bardzo szybko. Czeska drużyna narodowa bowiem dała radę zdobyć dwa gole już po 3 minutach meczu. To był ogromny szok zarówno dla piłkarzy, jak i fanów zebranych na stadionie w Pradze. Zawodnicy reprezentacji narodowej Czech od samego początku spotkania prezentowali się znacznie lepiej od naszych zawodników i nic nie wskazywało na to, iż w drugiej części się to zmieni. Kadra Polski grała nieco lepiej w drugiej odsłonie tego spotkania, jednak to piłkarze z Czech strzelili trzeciego gola. Jan Kuchta był strzelcem trzeciej bramki w 64. minucie starcia. Piłkarze zespołu narodowego Polski zdołali zdobyć tylko jedną bramkę na 3 minuty przed końcem pojedynku. Ten mecz w wykonaniu polskiej kadry był fatalny i trzeba to przyznać. Portugalski szkoleniowiec Fernando Santos na pewno nie tak debiut w reprezentacji Polski. W drugim meczu eliminacyjnych zmagań kadra Polska zmierzy się z narodową drużyną Albanii. W tym starciu drużyna polska musi zgarnąć trzy punkty.