Fenomenalne emocje i fantastyczny triumf Maxa Verstappena w GP Kanady 2022!Szósta wygrana mistrza świata Formuły 1 w trwającym aktualnie sezonie Formuły 1!

Fenomenalne emocje i fantastyczny triumf Maxa Verstappena w GP Kanady 2022!Szósta wygrana mistrza świata Formuły 1 w trwającym aktualnie sezonie Formuły 1!

Aktualny sezon F1 przepełniony jest fenomenalnymi emocjami i nie da się temu zaprzeczyć. Po dwóch rundach kibice myśleli, że największym faworytem do tytułu mistrza świata zawodników jest Charles Leclerc. Sporo wskazywało na to, iż to właśnie ekipa Ferrari zaprojektowała najszybszy samochód na sezon 2022, gdyż Ferrari po otworzeniu trwającego sezonu spisywało się fenomenalnie. Do formy doszedł w końcu mistrz świata z poprzedniego sezonu, który zaczął wygrywać rundę za rundą. holenderski zawodnik zdołał odrobić stratę pomimo tego, iż Charles Leclerc miał naprawdę sporą przewagę w tabeli kierowców. Trwający obecnie sezon Formuły 1 jest dużo lepszy niż poprzednie według wielu wielbicieli motosportu, gdyż w rywalizacji o mistrzostwo świata liczy się więcej niż dwóch zawodników. W walce o mistrzostwo Formuły 1 liczy się też kierowca RB Racing, a więc Perez.

Należy wziąć pod uwagę, iż w trakcie sesji kwalifikacyjnej doszło do serii niezwykłych rezultatów. To, że z drugiego pola ruszać będzie Alonso z całą pewnością mogło być zaskakujące dla fanów motosportu. Drużyna Alpine i zawodnik z Hiszpanii wymyślili fenomenalną strategię na sesję kwalifikacyjną, która zagwarantowała im zaskakujący rezultat. Z pierwszego miejsca startował obecnie panujący mistrz świata F1, który w ten weekend był absolutnie poza zasięgiem pozostałych zawodników. Z powodu kary przesunięcia o 10 lokat startowych spowodowanej wymianą jednostki napędowej Charles Leclerc nie zdołał walczyć w trakcie tego weekendu z zawodnikiem z Holandii. Pragnienie na pierwsze miejsce jednak jego partner ze stajni Ferrari, a konkretnie meksykanin Sainz JR. Na torze pod koniec wyścigu pojawił się samochód bezpieczeństwa, który zmniejszył różnice czasowe między zawodnikami. Carlos Sainz mógł zaatakować miejsce numer 1 po wznowieniu ścigania, ale mistrz świata F1 bronił się bardzo dobrze. To właśnie obecnie panujący mistrz świata F1 finalnie zakończył wyścig na pierwszym miejscu, a meksykanin Sainz JR przekroczył metę na drugiej pozycji. Na najniższym stopniu podium ściganie ukończył Hamilton Lewis. Bez cienia wątpliwości wyścig o GP Kanady był bardzo fascynujący i kibice motosportu będą go pamiętać przez długi czas.