Dwie bramki Ivi Lopeza i zwycięstwo wicemistrza Ekstraklasy w pierwszym meczu trzeciej rundy eliminacji do Ligi Konferencji!

Dwie bramki Ivi Lopeza i zwycięstwo wicemistrza Ekstraklasy w pierwszym meczu trzeciej rundy eliminacji do Ligi Konferencji!

Sympatycy piłkarscy z naszego kraju są przyzwyczajeni do tego, iż zespoły piłkarskie z Polski nie odnoszą sukcesów na arenie międzynarodowej. Najlepszym tego przykładem jest na przykład to, że najchętniej wspominanym sukcesem ostatniej dekady jest to, iż sześć lat temu Legia zakwalifikowała się do grupowej fazy Ligi Mistrzów. Co prawda nie dało się w tamtym czasie zapewnić sobie awansu do fazy pucharowej, jednakże przygoda mistrza polskiej Ekstraklasy z Pucharem Europy w tamtym sezonie była naprawdę intrygująca. Na pewno epizodu z Champions League zespołu poznańskiego Lecha, który zdobył mistrzostwo polskiej Ekstraklasy w zeszłym sezonie nie możemy tak nazwać. Ekipa mistrza naszego kraju wyeliminowana została z rywalizacji o fazę grupową Champions League już w 1. rundzie eliminacji. I właśnie dlatego musi rywalizować na najniższym poziomie rozgrywek europejskich czyli Lidze Konferencji Europy.

Z pewnością gigantyczne oczekiwania futbolowi kibice z Polski pokładają w klubie Rakowa z Częstochowy. Od początku eliminacji zespół prowadzony przez selekcjonera Marka Papszuna radzi sobie bardzo dobrze. Przyjemnie dla widza wygląda gra Rakowa i można zobaczyć, iż został tam wdrożony konkretny pomysł. Warto również w tym przypadku chwalić zarząd tego zespołu, który świetnie się dogaduje z Papszunem. W ten sposób w Częstochowie zaprojektowany został zespół, który może rywalizować o sukcesy w europejskich zmaganiach. I dlatego też futbolowi kibice w naszym kraju oczekują, że wicemistrz Ekstraklasy da radę zakwalifikować się do Ligi Konferencji, ale również sięgnie po tytuł mistrza kraju. Niesamowicie blisko ten cel był w zeszłym sezonie, jednak na przestrzeni ostatnich meczów brakło już klubowi wicemistrza Polski sił. Ekipa z Częstochowy w miniony czwartek grała spotkanie ze Spartakiem Trnawa. Szerokie grono specjalistów od piłki nożnej było przekonanych, iż wicemistrz Polski da radę bez problemu dać sobie radę z oponentem. Raków Częstochowa w rezultacie triumfował rezultatem 2:0 po 2 golach Lopeza. To zwycięstwo w dużym stopniu przybliżył ich do zakwalifikowania się do decydującej rudny eliminacji Ligi Konferencji.