Zbliża się dzień premiery nowego PS5

Zbliża się dzień premiery nowego PS5

Jeszcze w roku 2019 były zapowiedzi, iż w niedalekiej przyszłości Sony chce pokazać fanom swoją najnowszą produkcję, czyli PS5. W tej chwili wśród graczy dalej modna okazuje się ostatnia konsola oraz nic nie wskazuje na to, by zaciekawienie nią mogło słabnąć. Jednak Sony zdecydowało się na wytworzenie konsoli do gier najnowszej generacji, a fani z niecierpliwością czekają.

Najnowsze zastosowania technologiczne w PlayStation 5

Japońska firma Sony już nie raz udowadniała, iż okazuje się nowatorem na rynku i jest w stanie zaskoczyć klientów. Poprzednia konsola, PS4, zawiesiła bardzo wysoką poprzeczkę konkurencji - wszystko przez kompletnie nowatorską jakość, której poprzednio nie miała inna marka. Wysoce wyczulone pady, gierki najwyższej generacji, efekty graficzne - fani oczywiście byli w stanie docenić te wspomniane elementy oraz dzięki temu aktualnie PlayStation4 okazuje się być najszybciej sprzedawaną konsolą wszech czasów.

Jednakże na początku pojawiły się drobne problemy - marka Sony chciała przekroczyć wszelakie granice technologiczne (co faktycznie im wyszło), jednak wypuszczenie oraz wcześniejsze pokazy PlayStation4 stworzyły sprzeczne odczucia. Klientom, przyzwyczajonym do innowacyjnej konsoli PS3, nie w 100 procentach przypasowały na przykład kontrolery, gdyż na pierwszy rzut oka wyglądały na dosyć niekomfortowe. W ostatecznej wersji DualShocki mają zasadniczo inny wygląd, ale problemem pozostał pierwszy model konsoli PlayStation4. PlayStation4 się nadmiernie przegrzewała, urządzenie potrafiło również samo resetować się.

Aczkolwiek po czasie oraz poprawkach wrzucanych na bieżąco, wyszło na jaw, że mimo wszystko Sony idzie w dobrą stronę, a wypuszczona konsola posiada łatkę legendarnej. Aczkolwiek nie okazałoby się to możliwe, gdyby nie gierki, które wiele ludzi wspomina wysoce sentymentalnie.

Czy PS5 okaże się takim samym przypadkiem?

Najprawdopodobniej niejeden człowiek oraz amator ciekawostek technologicznych ze zniecierpliwieniem oczekuje ukazania się najświeższej konsoli do gier. Marka Sony powiedziała, że gierki poznane na PS4 zadziałają na przyszłej konsoli (mimo wszystko nie podziała na odwrót, co wielu fanom się nie podoba). Mamy na tę chwilę pierwsze teorie o problemach z pre orderami - rzekomo firma Sony nie nadąża z produkowaniem, choć nie wiemy, czy nie są to aby tylko fałszywe pomówienia. W Internecie wyskakują się następne wieści także o tym, iż PlayStation 5 miałaby mieć rzekomo problemy z obrazem 4k. Jednak i w tym przypadku pewne nie jest, jaka okaże się prawda. Prawdy dowiemy się w chwili premiery, to jest 19 listopada roku 2020.