Prezydenckie wybory w Ameryce rozpoczynają się już zaraz

Prezydenckie wybory w Ameryce rozpoczynają się już zaraz

W 2020 roku USA wybierze nowego prezydenta. W tym momencie urząd ten wypełnia Donald Trump i oczywiście zabiega on o kolejną kadencję. inni kandydaci również się starają i pięćdziesiąt dni przed wyborami mamy szansę zapoznania się z opinią publiczną. W jaki sposób wygląda sytuacja w tej chwili? Szanse którego kandydata mogą być najlepiej rokujące? W opozycji z ostatnimi wyborami, największy oponent obecnego prezydenta ma o wiele większą przewagę.

Joe Biden, kandydat partii Demokratów, prezentuje ponad siedmioprocentową wyższość nad obecnym prezydentem Stanów. Mimo to wyborczy komitet Donalda Trumpa nie przejmuje się tym i nie uważa, żeby aktualne badania przewidywały realny rezultat głosowania. W ostatnim głosowaniu sytuacja prezentowała się nieco podobnie - Clinton w zeszłych wyborach także wyszła na prowadzenie, choć jej wyższość nie wydawała się tak spora. Było to tylko 2,3%. Niezależnie od tego, że była sekretarz stanu miała wyższość oraz otrzymała więcej głosów, wziąwszy pod uwagę całe Stany, przegrała wybory z aktualnym prezydentem.

Interesujące jest to, że w Stanach Zjednoczonych nie przesądza o większa ilość indywidualnych głosów nie decyduje o wygranej. Przeważający okazuje się być głos elektorów - we wszystkich stanach jest określona ich ilość i zależy ona od mieszkańców w danym stanie. Teraz walczy ze sobą w znacznej mierze pięć stanów - Floryda, Pensylwania, Wisconsin, Michigan oraz Arizona.

stanach sondaże miedzy sobą się różnią. W części stanów wygrywa obecny prezydent, innym razem Joe Biden. Sytuacja więc nie jest jednoznaczna. Dużo jak najbardziej będzie zależeć od przeważających ideologii w wybranej części Ameryki - gdzieniegdzie obywatele posiadają idee ogólnie republikańskie, a czasem są to w znacznej mierze demokratyczne idee. Jednakże chociażby w stanach przede wszystkim o poglądach republikańskich w ostatnim czasie miały miejsce duże modyfikacje. Dużo dzięki nowym, młodym mieszkańcom, którzy przedstawiają dosyć liberalne podejście, a decydują się przeprowadzić ze względu na mieszkania w niskich cenach. Takie podpisy być może będą miały znaczący wpływ na wskazanie następną głowę państwa.

A jakim sposobem się odbędą wybory podczas trwania koronawirusa? Z powodu epidemii wybory zostaną wydłużone, ponieważ rozpoczną się już za niedługo. Duża ilość Amerykanów będzie głosować metodą korespondencyjną.

Należy więc czekać na rozwój sytuacji - wziąwszy pod uwagę ostatnie wybory, nic nie może być pewne toteż sugerowanie się badaniami może okazać się niecelne.