Mistrz kraju zremisował z AS Romą

Wojciech Szczęsny musiał dwukrotnie do wyciągnięcia piłki z bramki. Drużyna Szczęsnego przez długi czas goniła wynik. W drużynie Juventusu Turyn gra jednak Cristiano, który jest w stanie zmotywować drużynę do odrabiania strat. Finalnie Juventus FC była w stanie zremisować. Pojedynek dwóch silnych zespołów skończył się rezultatem 2:2. Juventus przez pół godziny występował w dziesięciu. Wykluczony został francuski pomocnik Rabiot Adrien.

Fani mistrza kraju po pojedynku z UC Sampdorią wierzyli w to, że gra ich zespołu polepszył się. Zawodnicy Juve zaprezentowali się o wiele lepiej niż w ostatnim sezonie. Mecz z zespołem z Rzymu był jednak niesamowicie wymagający. Piłkarze AS Romy nie zamierzali podarować trzech punktów zespołowi Juventusu Turyn. W rezultacie spotkanie zakończyło się wynikiem remisowym. Obie drużyny są z pewnością zadowolone z ze zdobytego punktu.

Sporo trafień w spotkaniu.

Bramkarz naszej reprezentacji zaczął ten pojedynek od pierwszych minut. Warto przypomnieć, że bramkarz Starej Damy był niegdyś piłkarzem AS Romy. W niedzielnym spotkaniu Polak pokazał się z niezwykle dobrej strony. W paru akcjach zaliczył efektowne obrony. Cristiano Ronaldo także grał efektownie. Po 30. minutach nasz golkiper był zmuszony wyciągnąć futbolówkę z siatki. W tej sytuacji sędzia zdecydował się podyktować rzut karny dla zespołu Romy.

Do jedenastki odważył się podejść Vertout Jordan. Gracz AS Romy wykonał celny strzał. Nasz bramkarz był niezwykle blisko wyłapania tej piłki. Ostatecznie wpadła do siatki. Juventus bym zmuszony gonić wynik. Przed końcem pierwszej połowy pojedynku kibice mieli okazję zobaczyć jeszcze dwa skuteczne strzały. Najpierw gola zaliczył Cristiano Ronaldo. Portugalski napastnik otrzymał okazję na strzelenie gola z jedenastki. Sędzia tego pojedynku podyktował rzut karny po ręce Lorenzo Pellegriniego.

Cristiano Ronaldo nie zawahał się i skierował futbolówkę do bramki. Bramkarz Rzymian był w tej sytuacji bez szans na udaną interwencję. Strzał Cristiano Ronaldo był niezwykle mocny. Juventus niezbyt długo radował się z wyniku remisowego. Chwilę później piłkarze Rzymian przeprowadzili niezwykle ładną akcję. Piłkę do bramki bronionej przez Wojciecha Szczęsnego wstrzelił Veretout Jordan. Nie ma wątpliwości, że był to bardzo emocjonujący pojedynek. Gracze Juventusu byli zmotywowani, aby zremisować.